Stacja Narciarska Kaniówka Ski

Hunt Run Festiwal 2019

Hunt Run Festiwal to pierwszy w Polsce Festiwal Sportowo - Muzyczny. Impreza odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2019 w Białce Tatrzańskiej. To już VIII edycja biegu z przeszkodami, który w 2018 roku zgromadził 4,5 tys. osób. W 2018 r. w imprezach wieczornych, sportowych i wszelkich aktywnościach wzięło udział ponad 8.500 osób.

Wśród nich mega zajawkowi biegacze, wielbiciele górskich szlaków, zupełni amatorzy sportu, typowi kanapowicze i fani weekendowych wyjazdów. Samo pole namiotowe liczyło 1200 uczestników! Główny koncert w tym roku zagra Nocny Kochanek, bo tego wykonawcę jako głównego chciała społeczność (społeczność jest dla Organizatorów najważniejsza).

Hunt Run Festiwal ma szansę zostać w tym roku największym wydarzeniem w Polsce pod względem frekwencji uczestników biegu przeszkodowego w połączeniu z imprezami, które oferuje. Organizatorzy spodziewają się około 15 tys. osób. Cały festiwal to szansa na dobrą zabawę, przygodę w górach i możliwość poznania masy fajnych, młodych i aktywnych ludzi czemu sprzyja ciągła integracja na miejscu.

Formuła zawodów sportowych pozostanie taka sama. Bieg z przeszkodami odbędzie się tak jak zawsze w dzikim klimacie. Nowością będzie dystans Mocarnego Dzika na 18km, który od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem. Przewidziane są również biegi dla najmłodszych miłośników sportu. Dystans Family Dzik był trafionym pomysłem na Hunt Run CAMP, podczas którego dzieci przemierzały 4 kilometrową trasę z rodzicami. Oprócz tego typowe dystanse jak 6km - Dobry Dzik i 10km - Hardy Dzik. Poza główną rywalizacją w biegach, będzie można wziąć udział w imprezach wieczornych, które w obecnym sezonie (w 2018 roku) spotkały się z dużą aprobatą uczestników.

Z analiz wiemy, że około połowa naszych uczestników to debiutanci. Cieszy nas to niezmiernie i stawiamy sobie za cel, aby Festiwal przyciągał nowe osoby i aktywizował je do sportu. Stąd też dalej będziemy starali się edukować naszych debiutantów. Przekonamy ich, że każdy zaczyna od pojedynczego kroku - wystarczy założyć buty i zacząć maszerować, aby później móc przejść do biegania. Wiele osób podchodzi do naszych zawodów jak do wyzwania i startuje z małym doświadczeniem. Chcielibyśmy ich zachęcić do regularnego trenowania i ćwiczeń fizycznych - mówi Adam Sułowski.

Dla fanów koncertów i dobrej zabawy oferujemy muzykę na żywo przy której można poczuć emocje towarzyszące startowi. Organizatorzy chcą przyciągać uczestników imprez wieczornych którzy będą dopingować przy trasie zawodów swoich przyjaciół, rodziny i całą Dziką Brać. Każdy uczestnik ma się poczuć jak na swoich własnych Mistrzostwach Świata.

Co najważniejsze zgromadzimy się przy okazji Festiwalu w szczególnym celu. Z każdego pakietu startowego i biletu na koncert część przychodu przeznaczymy na buty do biegania dla dzieci z Domów Dziecka. Dostaliśmy informację, że dzieciom często brakuje wzorca i motywacji – chcę żeby tym wzorcem stała się nasza "Dzika Społeczność". Od teraz dla nas wszystkich największą wartością będzie udział każdej pojedynczej osoby w imprezie: biegowej i muzycznej. Chcę żeby akcja w ciągu 2 lat rozhulała się do tego stopnia, że rok rocznie zbierzemy budżet na 17 tys. par butów. Głęboko w to wierzę, że razem damy radę. Często zresztą słyszę od innych Organizatorów, że Hunt Run tworzy unikalną społeczność której można nam tylko pozazdrościć - uśmiecha się Adam.

Koncert zagra Nocny Kochanek na dużo większej scenie niż w poprzedniej edycji. Jest to o tyle ciekawa kapela, że w 2018 na Festiwalu Pol&Rock zgromadziła największą publikę liczącą ponad 700tys. osób. Zespół jako gwiazdę wieczoru wybrała społeczność Hunt Run. Jeśli na imprezę przyjedzie określona liczba osób i będą pokonywane pewne progi frekwencyjne to dołączą kolejni wykonawcy. To z kolei gwarantuje zapewnienie jeszcze większej liczby butów do biegania dla dzieciaków. Z tego jasno wynika, że tą imprezę zdecydowanie tworzyć będą ludzie.

Wiem, że wszystkim Dzikom podobały się nasze wieczorne imprezy, dlatego też podczas tej edycji chcemy dostarczyć uczestnikom jeszcze więcej emocji i pozytywnej energii. Przygotujemy większą scenę, dużo koncertów i dużo wspólnej zabawy! Zawsze marzył nam się taki scenariusz i cieszę się, że dostaliśmy szansę jego realizacji. Duża w tym zasługa naszych przyjaciół z Kotelnicy, którzy pomagają nam mocno przy części artystycznej, budowaniu trasy i całej idei.

Sprzedaż biletów trwa na oficjalnej stronie Hunt Run. Pakiety startowe i ich ceny będą uzależnione od świadczeń jakie wybierze uczestnik.

Limit uczestników biegu wynosić będzie 5000 osób. Powinien zostać szybko osiągnięty. Poza samym startem w zawodach, będzie można wybrać dodatkowe opcje. Wśród nich znajdą min. pole biwakowe, które będzie całe ogrodzone. W zeszłym roku na samych polach namiotowych było ponad 1000 osób. Pole podzielone jest na: Strefę Mocy (imprezowicze) i Strefę Ciszy (Ci którzy chcą to przeżyć imprezy w nieco większym spokoju). Nowością będą Komendanci stref namiotowych, którzy będą wybrani z ramienia obozowiczów co powinno ułatwić komunikację na linii organizatorzy i biwakowicze.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się dotąd też transmisje na żywo na facebooku z Organizatorami imprezy. Będą one kontynuowane i to jeszcze częściej. Na transmisję zapraszani będą dodatkowo znani goście, którzy na pewno sporo podpowiedzą uczestnikom na temat przygotowań czy natchną motywacją. Będą też grube ryby, którym będzie można zadać swoje pytania!

PS. Jednym z gości będzie Jerzy Górski bohater filmu "Najlepszy", który pomógł zorganizować pierwszy Hunt Run.

Pierwsze transmisja live już można zobaczyć na profilu Hunt Run na Facebook'u. Podczas transmisji Organizatorzy opowiadają o postępach w oraganizacji imprezy, nieco więcej o nadchodzących zmianach, najbliższej edycji, przygotowaniach do zawdów.

Oficjalną zapowiedź imprezy na 2019 rok można zobaczyć pod poniższym linkiem: https://www.facebook.com/HuntRun/videos/283241302329846

< Aktualności